Malvy navštívily Prahu

Koncertem v Kostele sv. Rodiny v Domově Karla Boromejského, který se konal 22.3.2023, završilo trio banduristek z Oděsy svůj pobyt v Praze. Na krátké turné je pozvala společnost yourchance o.p.s. jako jednu z výjimečných aktivit projektu Vítej v Česku. Záštitu převzala Klára Šimáčková Laurenčíková, zmocněnkyně pro lidská práva, mediálními partnery jsou časopisy Madam Business a Výjimečné ženy.

Jana Merunková, ředitelka yourchance, o.p.s. a Malvy

Jana Merunková, ředitelka yourchance, o.p.s. a Malvy

Pokračování textu

Vítězky 15. ročníku OCP

České podnikatelky opět potvrdily svou sílu, schopnost inovovat a nevzdávat se.

V roce 2022 bylo z 25 133 firem ve 100% vlastnictví ženy nominováno 2394 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Do finále15. ročníku OCP se pak dostalo 112 žen, kterým se i v nelehké době daří rozvíjet své firmy.

Jejich obrat v roce 2021 dosáhl 2,9 miliardy korun a zaměstnávaly téměř 2400 lidí. Zhruba 40 procent finalistek vede rodinné podniky. Tradičně si úspěšné podnikatelky rozdělily ceny v kategoriích podle velikosti firmy (viz níže). Rozdána byla také zvláštní ocenění pod patronací partnerů projektu. Záštitu letošnímu ročníku udělilo stejně jako v předchozích letech Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Letošní patronkou celého ročníku byla Romana Ljubasová, majitelka a jednatelka společnosti Inca Collagen s.r.o.Do soutěže se podnikatelky hlásily na doporučení odborného garanta CRIF – Czech Credit Bureau, který jejich firmu vybral na základě analýzy. V té se mimo jiné zohledňují i výsledky účetních závěrek za roky 2020 až 2021, závěrka z roku 2019 má informativní charakter.

Vítězky 15. ročníku OCP

Vítězky 15. ročníku OCP

Pokračování textu

Regenerace po prodělání virových onemocnění – Mgr. Jarmila Podhorná

Virová nemocnění, ať už se jedná o běžnější nachlazení či chřipku, zanechávají na našem organismu následky, které bychom rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Oslabení organismu po prodělaném virovém onemocnění totiž otevírá bránu různým bakteriím a parazitům. Jak proti nim bojovat přírodní cestou?

Kdo je Mgr. Jarmila Podhorná a jak vznikla firma Naděje

Majitelkou společnosti je paní Mgr. Jarmila Podhorná, která vždy milovala přírodu a její dary, tak se její záliba stala i povoláním. Studovala, získávala informace v oblasti lidského organismu i alternativní medicíny.

E-shop Naděje: https://nadeje-byliny.eu/
Zdravotní centrum Naděje: https://centrumnadeje.cz/

Mgr. Jarmila Podhorná, Cesty k sobě

Pořad Cesty k sobě se v současné době zabývá kromě jiných témat také přírodní léčbou následků koronaviru. Zve do svých vysílání české odborníky, kteří mají divákům v tomto ohledu co říci.

Podívejte se proto na rozhovor se známou českou bylinkářkou Jarmilou Podhornou.

V Cestách k sobě hovoří o léčbě a zmírňování následků koronaviru přírodní cestou, tedy pomocí tinktur z bylinek, které vyrábí firma Naděje, jejíž majitelkou je právě paní Podhorná.

Rozhovor najdete zde:
Web Cesty k sobě:
https://www.cestyksobe.cz/mgr-jarmila-podhorna-nadeje-od-matky-prirody/42477

YouTube:

YouTube kanál Cesty k sobě:
https://www.youtube.com/channel/UCQzF4yx6j_VQstTW3_Ha1Og

Lymská borelióza a možnosti využití bylinných prostředků ke zmírnění jejich následků, Mgr. Jarmila Podhorná, Naděje

Každý rok se v České republice zvyšuje počet případů nákazy lymskou boreliózou. Proti této nemoci, kterou přenášejí nejen klíšťata, ale i další hmyz, zatím neexistuje žádná účinná vakcína. Infekce je nejen nebezpečná, ale také vede ke vzniku dalších závažných onemocnění, jako jsou únavový syndrom nebo roztroušená skleróza. Její léčbu je nutné zahájit co nejdříve, protože jinak může přejít do chronické podoby.

S problémem boreliózy jsem se setkala hned na počátku svého působení v oblasti bylinek. Tento problém byl u mladého člověka, který v té době byl již ¾ roku na neschopence, přetrvávala u něj velká únava, problémy pohybového aparátu a bohužel i postižení nervového systému. Léčba spočívala v podávání antibiotik na klinice v Olomouci, jeho rodina kupovala různé drahé prostředky a stav byl bohužel stejný.

Tehdy jsem si řekla, že bude potřeba nějaký bylinný prostředek na zlepšení stavu a hledala jsem v herbářích.

Pokračování textu

Jak na jarní očistu

Lidstvo po celou jeho historii provází touha po trvalém zdraví jako základní životní hodnotě. Existují různé názory, jak si uchovat dobrý zdravotní stav, ale v každém případě je pro jeho udržení důležitá detoxikace organismu.

Ideální doba pro zbavení se nahromaděných toxinů a zplodin po zimním období je jaro. Existuje známý fyziologický fakt, že žádné bakterie a viry nemohou proniknout do čistého, zdravého organismu. A pokud se jim to podaří, jsou v něm rychle zlikvidovány. Jednou z nejúčinnějších metod je půst, který naši předkové pravidelně využívali. Současný člověk ho v uspěchané době praktikuje málokdy, ale k očistě těla může využít léčivých vlastností bylin, které nejen působí očistně na jednotlivé orgány a ústrojí, ale také celkově regenerují organismus.

Při využití bylin k očistě těla se zaměříme na jednotlivé orgány a ústrojí – trávicí (hlavně játra a žlučník), močové cesty, krevní oběh, cévy. Nezapomeneme ani na detoxikaci organismu od virů a bakterií. Samozřejmě se zaměříme hlavně na orgány, s nimiž souvisí případný zdravotní problém.

Pokračování textu

Regenerace organismu po prodělaných virových onemocněních přírodní cestou

Přečtěte si také první část článku zde: Regenerace organismu po prodělání Covid-19 viróze přírodní cestou

V organismu je nezastupitelná kvalitní imunita a na té se podílí několik složek – stav nervové soustavy, dýchacích cest, trávicího ústrojí a čistota organismu.

Při regeneraci po prodělaném onemocnění se musíme na tyto složky zaměřit. Při spolupráci s panem prof. Valíčkem jsem nejen pěstovala, ale také využívala k regeneraci organismu některé rostliny využívané k léčbě v Číně a Vietnamu. Spolu s tinkturami z našich rostlin, hlavně gemmoterapeutiky, jsou přínosné pro celkové zlepšení stavu organismu.

Pokračování textu