Regenerace po prodělání virových onemocnění – Mgr. Jarmila Podhorná

Virová nemocnění, ať už se jedná o běžnější nachlazení či chřipku, zanechávají na našem organismu následky, které bychom rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Oslabení organismu po prodělaném virovém onemocnění totiž otevírá bránu různým bakteriím a parazitům. Jak proti nim bojovat přírodní cestou?

Kdo je Mgr. Jarmila Podhorná a jak vznikla firma Naděje

Majitelkou společnosti je paní Mgr. Jarmila Podhorná, která vždy milovala přírodu a její dary, tak se její záliba stala i povoláním. Studovala, získávala informace v oblasti lidského organismu i alternativní medicíny.

E-shop Naděje: https://nadeje-byliny.eu/
Zdravotní centrum Naděje: https://centrumnadeje.cz/

Mgr. Jarmila Podhorná, Cesty k sobě

Pořad Cesty k sobě se v současné době zabývá kromě jiných témat také přírodní léčbou následků koronaviru. Zve do svých vysílání české odborníky, kteří mají divákům v tomto ohledu co říci.

Podívejte se proto na rozhovor se známou českou bylinkářkou Jarmilou Podhornou.

V Cestách k sobě hovoří o léčbě a zmírňování následků koronaviru přírodní cestou, tedy pomocí tinktur z bylinek, které vyrábí firma Naděje, jejíž majitelkou je právě paní Podhorná.

Rozhovor najdete zde:
Web Cesty k sobě:
https://www.cestyksobe.cz/mgr-jarmila-podhorna-nadeje-od-matky-prirody/42477

YouTube:

YouTube kanál Cesty k sobě:
https://www.youtube.com/channel/UCQzF4yx6j_VQstTW3_Ha1Og

Lymská borelióza a možnosti využití bylinných prostředků ke zmírnění jejich následků, Mgr. Jarmila Podhorná, Naděje

Každý rok se v České republice zvyšuje počet případů nákazy lymskou boreliózou. Proti této nemoci, kterou přenášejí nejen klíšťata, ale i další hmyz, zatím neexistuje žádná účinná vakcína. Infekce je nejen nebezpečná, ale také vede ke vzniku dalších závažných onemocnění, jako jsou únavový syndrom nebo roztroušená skleróza. Její léčbu je nutné zahájit co nejdříve, protože jinak může přejít do chronické podoby.

S problémem boreliózy jsem se setkala hned na počátku svého působení v oblasti bylinek. Tento problém byl u mladého člověka, který v té době byl již ¾ roku na neschopence, přetrvávala u něj velká únava, problémy pohybového aparátu a bohužel i postižení nervového systému. Léčba spočívala v podávání antibiotik na klinice v Olomouci, jeho rodina kupovala různé drahé prostředky a stav byl bohužel stejný.

Tehdy jsem si řekla, že bude potřeba nějaký bylinný prostředek na zlepšení stavu a hledala jsem v herbářích.

Pokračování textu

Jak na jarní očistu

Lidstvo po celou jeho historii provází touha po trvalém zdraví jako základní životní hodnotě. Existují různé názory, jak si uchovat dobrý zdravotní stav, ale v každém případě je pro jeho udržení důležitá detoxikace organismu.

Ideální doba pro zbavení se nahromaděných toxinů a zplodin po zimním období je jaro. Existuje známý fyziologický fakt, že žádné bakterie a viry nemohou proniknout do čistého, zdravého organismu. A pokud se jim to podaří, jsou v něm rychle zlikvidovány. Jednou z nejúčinnějších metod je půst, který naši předkové pravidelně využívali. Současný člověk ho v uspěchané době praktikuje málokdy, ale k očistě těla může využít léčivých vlastností bylin, které nejen působí očistně na jednotlivé orgány a ústrojí, ale také celkově regenerují organismus.

Při využití bylin k očistě těla se zaměříme na jednotlivé orgány a ústrojí – trávicí (hlavně játra a žlučník), močové cesty, krevní oběh, cévy. Nezapomeneme ani na detoxikaci organismu od virů a bakterií. Samozřejmě se zaměříme hlavně na orgány, s nimiž souvisí případný zdravotní problém.

Pokračování textu

Regenerace organismu po prodělaných virových onemocněních přírodní cestou

Přečtěte si také první část článku zde: Regenerace organismu po prodělání Covid-19 viróze přírodní cestou

V organismu je nezastupitelná kvalitní imunita a na té se podílí několik složek – stav nervové soustavy, dýchacích cest, trávicího ústrojí a čistota organismu.

Při regeneraci po prodělaném onemocnění se musíme na tyto složky zaměřit. Při spolupráci s panem prof. Valíčkem jsem nejen pěstovala, ale také využívala k regeneraci organismu některé rostliny využívané k léčbě v Číně a Vietnamu. Spolu s tinkturami z našich rostlin, hlavně gemmoterapeutiky, jsou přínosné pro celkové zlepšení stavu organismu.

Pokračování textu

Regenerace organismu po prodělání Covid-19 viróze přírodní cestou

Mgr. Jarmila Podhorná, firma Naděje

Mgr. Jarmila Podhorná

Mgr. Jarmila Podhorná

Poslední rok je ve znamení rozšíření této nemoci po celém světě. Jestliže sledujeme zásah a průběh této nemoci, vidíme, že pro prevenci je nejdůležitější kvalitní imunita. Víme, co všechno se na jejím vzniku podílí – styl života, životospráva atd. Ale co více můžeme udělat pro její lepší stabilitu přírodní cestou? Byliny byly odedávna tím, co lidem pomáhalo s prevencí i léčbou. Jaké jsou účinky bylin na organismus víme – očista od odpadních látek, dodání účinných látek na dané problémy a také dodání vitamínů, stopových prvků, hormonů a dalších látek.

Pokračování textu

Rozhovor: MUDr. Regina Šírová, vedoucí lékařka

MUDr. Regina Šírová, vedoucí lékařka

MAMMACENTRUM MEDICON

Vzdělání: 1.lf UK Praha
Praxe: 25 let v oboru
Členství : ČLK, ČLS JEP, Medical council of UK, Ireland

MUDr.Regina Šírová, vedoucí lékařka

MUDr.Regina Šírová, vedoucí lékařka

Paní doktorko, jak dlouho se věnujete svému oboru ? Co bylo podnětem k Vašemu studiu oboru lékařství?

Pocházím z lékařské rodiny, oba rodiče I dědeček byli lékaři, tudíž mne medicína provázela od mládí. Již v dětství jsem vnímala respekt, který moji rodiče vzbuzovali ve svém okolí, a obdivovala jejich schopnost pomáhat druhým. Můj tatínek byl renomovaný stomatolog, zabýval se onkologickou protetikou v rámci I. stomatologické kliniky 1.lékařské fakulty UK, kde se až po revoluci dočkal určité satisfakce. Dodnes si vzpomínám na chvíle, kdy jsem seděla u něj jako holka na křesle a on s lehkostí ovládal všechny nástroje, při tom se vrtal pacientům v zubech a se smyslem pro humor předával své zkušenosti medikům. Maminka se věnovala interně a následně všeobecnému lékařství, po revoluci se zapojila do doškolování lékařů a intenzivně se angažovala v politice.

Od dětství jsem ráda četla a často cestovala prstem po mapě, pošilhávala jsem po studiu historie, ale před maturitou jsem se rozhodla pokračovat v rodinné tradici.

Pokračování textu